Kamery i telewizja przemysłowa

Nasi fachowcy zamontują dla Ciebie kamery przemysłowe w dowolnym obiekcie lub na terenie przy budynku mieszczącym się w województwie świętokrzyskim. Telewizja przemysłowa nazywana także CCTV to systemy monitoringu wizyjnego odpowiedzialnego za nadzór nad chronionym obiektem. Głównym elementem tej instalacji są kamery przekazujące obraz do monitorów i rejestratorów nadzorujących system CCTV, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danego obszaru. Możliwości wykorzystania tego typu systemów jest mnóstwo – zarówno w sektorze prywatnym, jak i usługowym czy handlowym.

Funkcjonalność monitoringu przemysłowego i niezawodność jego działania zależy nie tylko od zastosowanych urządzeń, ale także sposobu ich montowania. Nasza firma każdorazowo podchodzi profesjonalnie do realizacji zleconych nam usług elektrycznych, jednocześnie ofiarując dodatkową gwarancję. Zapewniamy, że specjalistyczne systemy mogą nie tylko poprawiać bezpieczeństwo, ale także sprawdzać się w charakterze elementu kontroli pracowników czy jakości produkcji. Niezależnie od potrzeb, zadbamy o to, aby system monitoringu sprostał wszelkim oczekiwaniom.

Wykorzystanie kamer przemysłowych

Montaż kamer CCTV jest stosowany m.in. przez miasta – w parkach, bankach, sklepach czy urzędach, a także w prywatnych firmach, domach oraz pozostałych budynkach dostępnych publicznie, w celu wykrycia niepożądanych zachowań oraz sprawców dopuszczających się zabronionych naruszeń. Telewizja dozorowa może służyć do rozpoznawania twarzy, a w efekcie odkrycia tożsamości osób dopuszczających się lub odpowiedzialnych za akty wandalizmu, przemocy lub grabieży. Coraz częściej montowana jest wraz z nowoczesnymi systemami alarmowymi, które mogą być skonfigurowane w taki sposób, aby samodzielnie wysyłać sygnał do służb o niepokojących sytuacjach.

Jakie elementy okażą się niezbędne w montażu monitoringu?

Aby telewizja dozorowa działała zadowalająco, niezbędna jest wysoka sprawność i współgranie wszystkich jej elementów:

  • kamer przemysłowych i obiektywów – odpowiedzialnych za wyraźne odbieranie obrazu;
  • rejestratorów – nagrywających zarówno dźwięk, jak i obraz;
  • monitorów i przewodów wideo – odbierających dane przesyłane przez kamery przemysłowe;
  • zasilaczy i przewodów zasilających – odpowiadają za działanie systemu;
  • przewodów lub zestawów bezprzewodowych – do transmisji sygnału audio i wideo;
  • obudowy, uchwytów, pozostałych akcesoriów.

W zależności od rodzaju telewizji przemysłowej, jakości kamer, stopnia zaawansowania monitoringu, wielkości dysku do zapisu itp. – odtwarzanie nagrań możliwe jest na bieżąco lub z zasobów archiwalnych. Wybierając konkretny typ monitoringu, warto zastanowić się nad oczekiwaną jakością nagrań wraz z możliwością rozpoznawania osób i pojazdów. Sprzęt, który proponujemy, spełnia najwyższe standardy, dzięki czemu zawsze rejestruje ostry i czytelny obraz.

Jakie wyróżniamy podziały telewizji przemysłowej?

Istotną częścią tematu telewizji przemysłowej CCTV jest jej podział ze względu na sposób transmisji danych – wyróżniamy monitoring:

  • analogowy – rejestruje obraz niskiej jakość; najczęściej stosuję się go w rozległych obiektach; jego atutem jest niska cena zakupu i użytkowania;
  • HD-CVI, AHD – transmituje obraz w wyższej rozdzielczości w klasycznej domenie analogowej;
  • HD-SDI – zapewnia wysoką rozdzielczość transmisji danych cyfrowych; wymaga osprzętu wysokiej jakości;
  • IP – cyfrowy monitoring w systemie CCTV wykorzystujący protokoły internetowe; gwarantuje najwyższą możliwą jakość obrazu; dopuszcza rozbieżność czasową między stanem faktycznym a obrazem z odbiornika.

Kamery monitoringu telewizji przemysłowej są w stanie zapewnić bezpieczeństwo nie tylko mieniu czy jego właścicielom, ale także osobom postronnym. Wszystkie osoby chcące dokładniej zapoznać się z systemami monitoringu zapraszamy do kontaktu. Nie tylko sprzedajemy i montujemy nowoczesne urządzenia monitorujące, ale także oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne. Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami i do zapoznania z naszą ofertą.

Close Menu