TELEWIZJA DOZOROWA, MONITORING - Kielce, Świętokrzyskie

co to jest i jakie ma zastosowanie, z jakich elementów się składa, do czego służą poszczególne elementy, sposoby podglądu z kamer itp.

Monitoring CCTV, inaczej znany jako telewizja dozorowa lub telewizja przemysłowa to systemy monitoringu wizyjnego, odpowiedzialne za nadzór nad chronionym obiektem. Głównym elementem tego nadzoru są kamery przekazujące obraz do monitorów i rejestratorów nadzorujących system CCTV, w celu zapewnienia największego bezpieczeństwa tego obszaru.

Montaż kamer CCTV jest stosowany m.in. przez miasta, w parkach, w bankach, sklepach, urzędach, prywatnych firmach, domach oraz innych budynkach dostępnych publicznie, w celu wykrycia niepożądanych zachowań oraz sprawców dopuszczających się tych naruszeń. Telewizja dozorowa może służyć rozpoznawaniu twarzy a w konsekwencji – tożsamości osób dopuszczających się lub odpowiedzialnych za np. akty wandalizmu, przemocy lub grabieży.

Możliwości wykorzystania tego typu systemów jest mnóstwo. Ich funkcjonalność oraz niezawodność działania zależą jednak przede wszystkim od zastosowanych urządzeń, oraz jakości montażu. Nasza firma, instalując nowoczesny monitoring w Kielcach i na terenie całego województwa świętokrzyskiego, zawsze profesjonalnie podchodzi do realizacji usług. Specjalistyczne systemy mogą nie tylko poprawiać bezpieczeństwo. Doskonale sprawdzają się one również jako dodatkowy element kontroli pracowników czy jakości produkcji. Niezależnie od potrzeb zadbamy o to, aby system monitoringu sprostał wszystkim stawianym oczekiwaniom.

Aby telewizja dozorowa działała zadowalająco, niezbędnym jest wysoka sprawność i współgranie wszystkich jej elementów, tj.:
• Kamer przemysłowych i obiektywów, odpowiedzialnych za odbieranie obrazu
• Rejestratorów ( rejestratory obrazu i dźwięku)
• Monitorów i przewodów wideo (do odbioru danych przesyłanych przez kamery przemysłowe)
• Zasilaczy i przewodów zasilających (odpowiadających za działanie systemu)
• Przewodów lub zestawu bezprzewodowego do transmisji sygnału audio / wideo
• Obudowy, uchwyty i inne akcesoria

W zależności od rodzaju telewizji przemysłowej, jakości kamer, stopnia zaawansowania monitoringu, wielkości dysku do zapisu etc., odtwarzanie nagrań możliwe jest na bieżąco lub z wcześniejszych dni/tygodni. Jeśli chodzi o tego typu monitoring, ważnym jest także jakość nagrań i możliwość jak najbardziej dokładnego rozpoznawania osób lub pojazdów. Sprzęt, który proponujemy Klientom z Kielc i województwa świętokrzyskiego, spełnia najwyższe standardy. Dzięki temu zawsze rejestruje on ostry, bardzo czytelny obraz.

Istotną częścią tematu telewizji przemysłowej CCTV jest jej podział ze względu na sposób transmisji danych, gdzie wyróżniamy:
• Monitoring analogowy – aktualnie stosowany w przeważającej liczbie obiektów, rejestrujący obraz w jakości bardzo niskiej, bo mniejszej niż 1Mpix. Atutem są w tym przypadku niskie koszty nabycia i stosowania, jednak ceną jest także niska jakość.
• Monitoring HD-CVI, AHD – umożliwia transmisję obrazu w wyższej rozdzielczości, w klasycznej domenie analogowej
• Monitoring HD-SDI – wysoka rozdzielczość i transmisja danych cyfrowych, jednak wymagany jest osprzęt bardzo wysokiej jakości
• Monitoring IP – cyfrowy monitoring w systemie CCTV, bowiem wykorzystujący protokoły internetowe. Ten typ monitoringu to gwarancja najwyższej jakości obrazu, jednak dopuszczający rozbieżności czasowe między stanem faktycznym a obrazem na odbiorniku

Nie zapominajmy, jak ważnym jest bezpieczeństwo. Kamery monitoringu telewizji przemysłowej są w stanie zapewnić je nie tylko mieniu czy jego właścicielom, ale także osobom postronnym.

Wszystkie osoby chcące dokładniej zapoznać się z systemami monitoringu zapraszamy już teraz do kontaktu. Nie tylko sprzedajemy i montujemy nowoczesne urządzenia na terenie Kielc oraz województwa świętokrzyskiego, ale także oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne.

Close Menu