• Home
  • INSTALACJE ELEKTRYCZNE I NISKOPRĄDOWE

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I NISKOPRĄDOWE

Instalacje elektryczne - z jakich elementów się składa, w jaki sposób rozprowadzana jest instalacja, co znajduje się w tablicy rozdzielczej

Montaż instalacji elektrycznej wymaga doświadczenia i znajomości zasad elektryki, dlatego zaleca się wynajęcie fachowca, jakim jest wykwalifikowany elektryk.
Instalacje elektryczne w domu lub mieszkaniu zapewniają każdemu jego użytkownikowi komfort przebywania i o tym należy pamiętać zlecając montaż instalacji elektrycznej.

Instalacje odgromowe

Jednym z elementów instalacji elektrycznej domu jest instalacja odgromowa. To podstawowe zabezpieczenie przed tragicznymi skutkami, jakie może ze sobą nieść uderzenie pioruna.
Instalacja odgromowa odpowiedzialna jest za ochronę budynku przed wyładowaniami atmosferycznymi i stosowana jest w domach i innych budynkach mieszkalnych oraz obiektach, w których mogą przebywać ludzie.

Domofony, wideodomofony - do czego służy domofon, czym się różni od wideodomofonu, rodzaje

Domofon to urządzenie pozwalające na głosową identyfikację osób, zamierzających dostać się do Naszego domu lub mieszkania – można więc bez wahania rzec, że montaż domofonu to jeden z ważniejszych elementów, składających się na bezpieczeństwo Nasze oraz Naszego domu. Montaż domofonu to także duże ułatwienie dla domowników i ich gości.

Systemy nagłośnieniowe, radiowęzłowe - co to jest, do czego służy, gdzie mają zastosowanie

Systemy nagłośnieniowe znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w szkołach i dużych obiektach, gdzie niezbędnym jest możliwość szybkiego przekazania komunikatów dla osób przebywających w obiekcie.
Nagłośnienie typu radiowęzeł może spełniać także funkcję odtwarzania muzyki działając jako system audio np. podczas przerw w szkołach lub informowania o zaistniałych lub przewidywanych zagrożeniach. W ten sam sposób radiowęzeł działa w np. galeriach handlowych czy supermarketach.

Sieci komputerowe, telekomunikacyjne, teleinformatyczne

W obecnych czasach, w dobie szybkiego rozwoju różnego rodzaju technologii, bezpieczeństwo informacyjne jest rzeczą niezwykle ważną.
Zarówno sieci komputerowe, telekomunikacyjne jak i teleinformatyczne to kanały umożliwiające ekspresową komunikację.
Sieci komputerowe oraz telekomunikacyjne opierają się głównie na wymianie informacji lub danych pomiędzy urządzeniami, za pomocą powiązanych ze sobą systemów komputerowych, sygnalizacyjnych oraz telefonii IP.

Close Menu