Inteligentny Dom w woj. świętokrzyskim

Decydując się na budowę, już na samym początku warto zainteresować się tematem, jakim jest Inteligentny Dom. Województwo świętokrzyskie to obszar, w którym coraz częściej nasi Klienci decydują się na to niezwykłe ułatwienie, które nie tylko pozwala żyć prościej i świadomiej, ale przede wszystkim bezpieczniej! Inteligentny Budynek, inaczej określany też Smart Domem to zbiór funkcjonalnych rozwiązań, nie tylko ułatwiających życie domownikom, ale także zwiększających ich poczucie komfortu.

Kolejną zaletą jest niewątpliwa obniżka rachunków za ogrzewanie, prąd czy wodę – dzięki pełnej automatyzacji możliwe jest wyłączenie zapomnianego światła, zoptymalizowanie ogrzewania czy unormowanie temperatury. Utrzymanie stabilnego poziomu ciepła nie tylko zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci, lecz także pozwoli zachować zdrowe i świeże powietrze. Niewątpliwie przyczyni się do tego również wprowadzenie odnawialnych źródeł energii, a także rekuperacji czy fotowoltaiki.

Systemy Inteligentnego Domu to oszczędność i bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach. Już sam jego zakup powoduje, że zbędne jest posiadanie innych, mniejszych podsystemów. Widać to także w trakcie codziennej eksploatacji, gdzie system umiejętnie zarządza mediami w budynku i zapobiega lub natychmiast wyklucza powstanie usterek, które bez systemu byłyby widoczne dopiero po powrocie do domu.

Optymalizacja pracy Inteligentnego Domu

Jedną z najważniejszych idei systemów Inteligentnego Domu jest możliwie szeroka automatyzacja i optymalizacja pracy najważniejszych dla domu urządzeń. Inteligentny Dom to współpraca wielu maszyn w tworzeniu lepszego życia. To interakcja wszystkich urządzeń w celu zapewnienia oszczędności, bezpieczeństwa i komfortu wszystkim domowników – możliwa w sterowaniu także z wielu kilometrów od budynku. Zapewniamy profesjonalne rozprowadzenie inteligentnych instalacji oraz skonfigurowanie ich w taki sposób, aby Tobie pozostało jedynie dowolne sterowanie nimi z pomocą laptopa, tabletu lub telefonu.

System Inteligentnego Domu to współpraca takich czujników jak m.in.:

  • ruchu z oświetleniem;
  • oświetlenia z roletami;
  • rolet z alarmem;
  • alarmu z domofonem.

Pomimo że zdecydowana większość funkcji realizuje się automatycznie – bez Twojej ingerencji – to jednak manualne sterowanie w pewnych momentach okazuje się równie istotne. W tym celu można skorzystać z całej linii inteligentnych, programowalnych manipulatorów, które ze względu na walory estetyczne i mnogość funkcji zostały już dawno docenione przez odbiorców tego typu rozwiązań. Oczywiście oferujemy takie rozwiązania i zajmujemy się ich sprzedażą, montażem i konfiguracją na terenie całych Kielc i okolic.

Jak działają systemy Inteligentnego Domu?

Większość systemów Inteligentnego Domu jest zbudowana wokół centrali, która podejmuje wszystkie decyzje w systemie, odpowiada za instalacje alarmowe, oświetlenie, rolety, ogrzewanie, klimatyzację, multiroom czy wideodomofon. Centrala kontroluje przepływ informacji z przełączników programowalnych i aplikacji mobilnych oraz steruje modułami wykonawczymi, do których podłączone są urządzenia odbiorcze. Dzięki dostępowi do Internetu oraz systemu GSM – możliwe jest informowanie użytkownika o bieżących sprawach za pośrednictwem SMS lub aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Ponadto centrala ma możliwości wysyłania i dostarczania wszystkich informacji o urządzeniach, światłach czy temperaturze na Twój telefon lub tablet, niezależnie w którym miejscu na świecie się znajdujesz. Co więcej, będziesz mieć kontrolę nad wszystkim, co dzieje się w Twojej nieruchomości, jednocześnie mogąc wydawać poszczególne polecenia. Co istotne – w razie wystąpienia awarii centrali, poszczególne urządzenia będą działały automatycznie. Moduły oświetlenia, rolet czy przekaźnika będą funkcjonowały w podstawowym zakresie bez pomocy jednostki głównej. Umożliwią użytkownikom obsługę świateł, rolet lub ogrzewania z poziomu przełączników tradycyjnych.

Centrala pogodowa zintegrowana z Inteligentnym Budynkiem

Inteligentny dom precyzyjnie identyfikuje warunki atmosferyczne i automatycznie dopasowuje pomieszczenia do aktualnej pogody, nawet podczas jej nagłych zmian. Samoistne sterowanie odbywa się na podstawie informacji dostarczanych przez centralę pogodową, która rejestruje i przetwarza dane o:

  • temperaturze;
  • ciśnieniu;
  • wilgotności powietrza.

Powiązanie centrali pogodowej z inteligentnym budynkiem pozwala systemowi podejmować natychmiastowe decyzje m.in. o zamknięciu okien podczas deszczu czy przejściu na zasilanie awaryjne podczas burz.

Dostarczane dane umożliwiają efektywne zarządzanie oświetleniem – po zmroku, lampy w ogrodzie i przed wejściem do domu zapalą się same. Każde pomieszczenie może posiadać odrębną ostrość światła, w zależności od preferencji lokatorów i dostępu pokoju do promieni słonecznych. Centrala pogodowa służy także inteligentnym instalacjom do sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją. W przypadku jej braku system może automatycznie połączyć się z Internetem i pobierać aktualne informacje pogodowe. Centrala pogodowa jest wysoce energooszczędnym rozwiązaniem, które dostarcza właścicielom budynku licznych korzyści, zwłaszcza jeśli zintegruje się je z inteligentnym systemem.

baner
baner

Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją

Wdrożenie inteligentnych instalacji otwiera szereg możliwości w zakresie zarządzania ogrzewaniem i klimatyzacją w domu. Sterowanie odbywa się za pomocą jednego, wygodnego panelu, który obsługiwać można z dowolnego miejsca – także zdalnie. Dzięki inteligentnym systemom instalacja grzewcza jest eksploatowana w sposób maksymalnie ekonomiczny, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów nawet o połowę – już od pierwszego miesiąca stosowania. W celu zmaksymalizowania oszczędności zachęcamy do założenia pompy ciepła, która wraz z inteligentnym sterowaniem ogrzewania zapewni odczuwalną poprawę komfortu życia, a także obniżenia rachunków. Informujemy, że inteligentne sterowanie jest możliwe także w zakresie kominka lub pieca.

Założone termostaty, sterowniki ogrzewania i czujniki temperatury oraz ruchu powodują, że w każdym pomieszczeniu w domu może być utrzymywana odmienna temperatura. Inteligentny system automatycznie obniży ją w nocy oraz po opuszczeniu budynku przez domowników. W celu utrzymania mniejszych kosztów eksploatacyjnych – stale niższa temperatura panować będzie w pomieszczeniach niezamieszkałych, a klimatyzacja włączy się jedynie w przypadku odnotowania obecności domowników. Dodatkową zaletą jest automatyczne przewietrzenie mieszkania przed powrotem właścicieli.

Sterowanie inteligentnym oświetleniem

Decydując się na automatyczne regulowanie oświetlenia w całym domu, znacząco obniżysz zużycie energii elektrycznej. Powiązanie oświetlenia z czujnikami ruchu pozwala regulować zarówno moment włączania się lamp, jak i natężenie światła. Inteligentny system oświetleniowy umożliwia zaprogramowanie różnorodnych scen świetlnych dla każdego z pomieszczeń – w zależności od nastroju, wykonywanych czynności czy pory dnia. Po opuszczeniu budynku system automatycznie wyłączy wszystkie lampy lub pozostawi włączone tylko wybrane, a gdy mieszkańcy wrócą, oświetlony zostanie podjazd, garaż i wejście do domu. Dzięki czujnikom zmroku – lampy ogrodowe samoistnie włączy się po zmroku, tworząc unikatowy nastrój w przestrzeni wokół budynku. Instalacja inteligentnego systemu sterowania oświetleniem to długofalowa inwestycja, która szybko zaczyna przynosić efekty i otwiera przed lokatorami zupełnie nowy komfort mieszkania.

baner

Automatyczne sterowanie podlewania

Tradycyjne podlewanie roślin wężem ogrodowym lub konewką sprawdza się na niewielkich terenach, jednak jest rozwiązaniem czasochłonnym i nieekologicznym – przede wszystkim ze względu na wykorzystanie ogromnej ilości wody. Marząc o pięknym ogrodzie z gęstym, równym trawnikiem i bogatą florą, warto zainwestować w automatyczne sterowanie podlewaniem. System w sposób ekonomiczny i równomierny zatroszczy się o optymalne dostarczanie wody na całym terenie, korzystając z podziemnych rur, którymi woda płynie do zraszaczy i głowic deszczujących. Nad jej prawidłowym dozowaniem czuwają elektrozawory, sterowniki oraz czujniki.

Proces nawadniania odbywa się w pełni automatycznie. Gospodarz może kontrolować pracę zraszaczy za pomocą pilota podczerwieni lub urządzenia mobilnego. Inteligentny system nawadniający dostosowuje swoje działania do aktualnych warunków atmosferycznych. Podczas suchych dni dodatkowo zwilży glebę, a gdy pada deszcz – nie uaktywni się wcale. Instalacja inteligentnego systemu nawadniającego pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%. Wiąże się także z ogromnym komfortem – zwłaszcza dla właścicieli dużych działek lub osób, które często podróżują.

Close Menu