Systemy Inteligentnego Domu - Kielce

Jedną z najważniejszych idei systemów Inteligentnego Domu jest możliwie szeroka automatyzacja i optymalizacja pracy najważniejszych dla domu urządzeń. Inteligentny Dom to współpraca wielu urządzeń w tworzeniu lepszego, bardziej komfortowego życia. To współpraca czujników ruchu z oświetleniem, oświetleniem z roletami, rolet z alarmem czy alarmu z domofonem. To współpraca wszystkich urządzeń w Twoim domu w celu oszczędności, bezpieczeństwa i komfortu domowników. Pomimo, że zdecydowana większość funkcji realizuje się automatycznie, bez ingerencji Domownika, to jednak manualne sterowanie w pewnych momentach okazuje się być równie istotne. W tym celu można skorzystać z całej linii inteligentnych, programowalnych manipulatorów, które ze względu na walory estetyczne i mnogość funkcji zostały już dawno docenione przez odbiorców takich rozwiązań. Mamy takie urządzenia i zajmujemy się nie tylko ich sprzedażą na terenie Kielc, ale także profesjonalnym montażem oraz konfiguracją.

Przełączniki współpracują z pozostałymi komponentami systemu automatyki. Wchodząc do pomieszczenia, system automatycznie może zapalać światło na moc dopasowaną od pory dnia oraz uruchomić rekuperacje powietrza.

Przełącznik na ścianie będzie symbolizował to zmianą koloru ikon oraz krótkim delikatnym dźwiękiem. Aktywacja przygotowanych na odpowiednie okazje scenariuszy czy wyłączenie wybranych obwodów elektrycznych wedle własnego uznania, to tylko przykłady codziennej ingerencji Domownika. Co bardzo ważne, inteligentny dom umożliwia włączenie każdego przełącznika do systemu automatyki. Nasz specjalista z Kielc może zadbać o to, aby dopasować cały system do indywidualnych potrzeb.

Większość systemów Inteligentnego Domu jest zbudowana w oparciu o Centralę, która podejmuje wszystkie decyzje w systemie, odpowiada za system alarmowy, oświetlenie, rolety, ogrzewanie, klimatyzację, multiroom oraz wideodomofon.

Centrala kontroluje przepływ informacji z przełączników programowalnych i aplikacji mobilnych i steruje modułami wykonawczymi, do których podłączone są urządzenia odbiorcze. Dzięki dostępowi do internetu oraz systemu GSM może informować użytkowników o bieżących sprawach za pośrednictwem SMS lub aplikacji na urządzenia mobilne.

Ma możliwości wysyłania i dostarczania wszystkich informacji o urządzeniach, światłach czy temperaturze na twój telefon lub tablet, niezależnie, w którym miejscu na świecie się znajdujesz. Co więcej, będziesz mieć kontrolę nad wszystkim co dzieje się na twojej nieruchomości. Możesz również wydawać jej polecenia zdalnie.

W razie awarii centrali poszczególne urządzenia będą działały autonomicznie.
Moduły oświetlenia, rolet czy przekaźnika będą funkcjonowały w podstawowym zakresie bez pomocy jednostki głównej. Umożliwią użytkownikom obsługę świateł, rolet lub ogrzewania z poziomu przełączników tradycyjnych.

Systemy Inteligentnego Domu, które montujemy w Kielcach, to oszczędność, ciepła, energii elektrycznej – oszczędność w domowych rachunkach. Decydując się na system Inteligentnego Domu, oszczędzasz pieniądze na wielu płaszczyznach. Już sam jego zakup powoduje, że zbędne jest posiadanie innych, mniejszych podsystemów. Widać to także w trakcie codziennej eksploatacji, gdzie system umiejętnie zarządza mediami w budynku.

Centrala pogodowa zintegrowana z inteligentnym budynkiem.

Inteligentny dom precyzyjnie identyfikuje warunki atmosferyczne i automatycznie dopasowuje pomieszczenia do aktualnej pogody, nawet podczas jej nagłych zmian. Samoistne sterowanie odbywa się na podstawie informacji, dostarczanych przez centralę pogodową, która rejestruje i przetwarza dane o temperaturze, ciśnieniu czy wilgotności powietrza (wysyła je czujnik pogodowy). Powiązanie centrali pogodowej z inteligentnym budynkiem pozwala systemowi podejmować natychmiastowe decyzje m.in. o zamknięciu okien podczas deszczu czy przejściu na zasilanie awaryjne podczas burz. Dostarczane dane umożliwiają także efektywne zarządzanie oświetleniem bez kontroli człowieka. Po zmroku, lampy w ogrodzie i przed wejściem do domu zapalą się same. Każde pomieszczenie może posiadać odrębną ostrość światła, w zależności od preferencji lokatorów i dostępu pokoju do promieni słonecznych. Centrala pogodowa służy inteligentnym instalacjom do sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją.
W przypadku jej braku, system może automatycznie połączyć się z Internetem i pobierać aktualne informacje pogodowe. Centrala pogodowa jest wysoce energooszczędnym rozwiązaniem, które dostarcza właścicielom budynku licznych korzyści zwłaszcza, jeśli zintegruje się je z inteligentnym systemem.

baner
baner

Sterowanie ogrzewaniem w inteligentnym domu.

Wdrożenie inteligentnych instalacji otwiera szereg możliwości w zakresie zarządzania ogrzewaniem i klimatyzacją w domu. Sterowanie odbywa się za pomocą jednego, wygodnego panelu, który obsługiwać można z dowolnego miejsca – również zdalnie. Dzięki inteligentnym systemom, instalacja grzewcza jest eksploatowana w sposób maksymalnie ekonomiczny, przyczyniając się do mierzalnych oszczędności (nawet 50%!), począwszy od pierwszego miesiąca stosowania. Rozwiązanie nie obniża w żadnym stopniu komfortu mieszkania. Założone termostaty, sterowniki ogrzewania i czujniki temperatury oraz ruchu powodują, że w każdym pomieszczeniu w domu może być utrzymywana odmienna temperatura – niezależnie od warunków atmosferycznych, panujących na zewnątrz. Inteligentny system automatycznie obniży temperaturę w nocy oraz po opuszczeniu budynku przez domowników. Stale niższa temperatura panować będzie w pomieszczeniach niezamieszkałych. Dom, przed powrotem właścicieli (np. z pracy), zostaje gruntownie przewietrzony. Latem, klimatyzacja włącza się w przypadku odnotowania czyjeś obecności. Inteligentne sterowanie jest możliwe także w zakresie kominka lub pieca. Zastosowanie inteligentnych rozwiązań pozytywnie wpływa nie tylko na domowy budżet i wygodę mieszkania, ale również na zdrowie lokatorów.

Inteligentne oświetlenie.

Oświetlenie w całym domu może być regulowane automatycznie, obniżając zużycie energii elektrycznej, budując odmienną atmosferę w różnych pomieszczeniach i pozytywnie wpływając na samopoczucie mieszkańców.
Powiązanie oświetlenia z czujnikami ruchu, pozwala regulować zarówno moment włączania się lamp, jak i natężenie światła. Inteligentny system oświetleniowy umożliwia zaprogramowanie różnorodnych scen świetlnych dla każdego z pomieszczeń – w zależności od nastroju, wykonywanych czynności czy pory dnia. Przykładowo, nocą światło w łazience będzie znacznie subtelniejsze niż wczesnym wieczorem, niwelując uczucie rażenia. Po opuszczeniu budynku, system automatycznie wyłączy wszystkie lampy lub pozostawi włączone tylko wybrane (np. w przedpokoju lub na ganku).
Gdy mieszkańcy wrócą, oświetlony zostanie podjazd, garaż i wejście do domu. Dzięki czujnikom zmroku, po zachodzie słońca, lampy ogrodowe włączą się samoistnie, niezależnie od godziny. Oświetlenie może być sterowane z poziomu urządzeń mobilnych, np. smartfona. Instalacja inteligentnego systemu sterowania oświetleniem to długofalowa inwestycja, która szybko zaczyna przynosić mierzalne efekty i otwiera przed lokatorami zupełnie nowy komfort mieszkania.

baner
baner

Sterowanie budynkiem z pilota lub smartfona.

Zasada działania inteligentnego domu opiera się na zastosowaniu sieci czujników i detektorów rozmieszczonych wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz na zintegrowanym systemie do zarządzania wszystkimi instalacjami. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota podczerwieni, komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego (np. smartfona lub tabletu), które posiada odpowiednią aplikację. Przykładowo, użytkownicy smartfona lub tabletu , mogą wydawać systemowi polecenia, np. poprosić o podanie temperatury w pomieszczeniu lub o opuszczenie rolet w sypialni. Dzięki sterowaniu przez telefon lub tablet, właściciel ma szansę np. wyłączyć kuchenkę elektryczną, o której zapomniał, czy dowiedzieć, co aktualnie dzieje się w jego ogrodzie, korzystając z kamer systemu alarmowego. Bez względu na swoje położenie. Inteligentny system można zainstalować na każdym etapie budowania domu, również w trakcie zamieszkiwania. Stosuje się wówczas bezprzewodowe rozwiązania, sterowane pilotem podczerwieni lub z dowolnego komputera czy urządzenia mobilnego. Podczas nowej inwestycji lub generalnego remontu, warto jednak rozważyć montaż stałego oprzyrządowania sterującego i dopiero wtedy uzupełnić go o elementy bezprzewodowe.

Sterowanie roletami i bramami z pilota lub telefonu.

Inteligentny system umożliwia sterowanie roletami, żaluzjami, oknami i bramami przy użyciu pilota podczerwieni lub telefonu – także zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki tak elastycznym rozwiązaniom, właściciel zyskuje pełną kontrolę nad swoim domem, poczucie komfortu i bezpieczeństwa, bez względu na odległość, która dzieli go od posesji. Po wyjściu z budynku oraz po zmroku, rolety zewnętrzne zostają opuszczone. Proces może odbywać się automatycznie, dzięki czujnikom lub za pomocą pilota czy urządzenia mobilnego. Jeśli jakiekolwiek okno, drzwi, brama garażowa lub roleta antywłamaniowa nie zamkną się, np. w wyniku awarii, użytkownik otrzyma natychmiastowe powiadomienie na swój telefon. Brama wjazdowa może zostać dodatkowo zintegrowana z oświetleniem. W momencie jej otwarcia, włączą się lampy na podjeździe i w garażu. Siedząc w samochodzie, uzbroimy lub wyłączymy alarm. Sterowanie żaluzjami umożliwia ustawianie ich zawsze w najbardziej sprzyjający sposób dla aktualnie wykonywanej czynności, np. spania, pracy czy oglądania TV. W momencie, gdy słońce zbyt mocno ogrzewa wnętrza, rolety opuszczają się. W innym przypadku, światło naturalne w maksymalnym stopniu zastępuje sztuczne oświetlenie. Inteligentnym systemem objęte są także markizy, które chowają się podczas silnego wiatru.

baner

Automatyczne sterowanie podlewaniem.

Tradycyjne podlewanie roślin wężem ogrodowym sprawdza się na niewielkich terenach, jednak jest rozwiązaniem czasochłonnym i pochłaniającym ogromne ilości wody. Marząc o pięknym ogrodzie z gęstym, równym trawnikiem i bogatą florą, warto zainwestować w automatyczne sterowanie podlewaniem. System w sposób ekonomiczny i równomierny zatroszczy się o optymalne dostarczanie wody na całym terenie. System automatycznego sterowania podlewaniem opiera się na sieci podziemnych rur, którymi woda płynie do zraszaczy i głowic deszczujących. Nad jej prawidłowym dozowaniem czuwają elektrozawory, sterowniki oraz czujniki. Proces nawadniania odbywa się w pełni automatycznie. Gospodarz może kontrolować pracę zraszaczy za pomocą pilota podczerwieni lub urządzenia mobilnego. Inteligentny system nawadniający dostosowuje swoje działania do aktualnych warunków atmosferycznych. Podczas suchych dni dodatkowo zwilży glebę, a gdy pada deszcz – nie uaktywni się wcale. Instalacja inteligentnego systemu nawadniającego pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%. Oznacza także ogromny komfort, zwłaszcza dla właścicieli dużych działek i pozwala łatwo uzyskać piękny i zadbany ogród.

Close Menu