Systemy alarmowe – Kielce

Założenie systemów alarmowych w domu, mieszkaniu czy garażu, to doskonałe posunięcie, jeśli chcemy czuć się bezpiecznie we własnej przestrzeni. Fachowo zamontowany alarm pozwoli cieszyć się poczuciem spokoju i bez zbędnych zmartwień funkcjonować – także w trybie wyjazdowym czy urlopowym. Istnieje możliwość wzmocnienia niezawodności alarmu i tym samym zapewnienia sobie spokoju oraz komfortu mieszkania na długi czas. Nasi specjaliści podpowiedzą praktyczne rozwiązania i wdrożą działania zapewniające maksymalizacje alarmu, aby Twój Inteligentny Dom był bezpiecznym schronem dla Ciebie i Twoich bliskich.

Instalacje alarmowe mają za zadanie wykryć oraz zasygnalizować wystąpienie stanu zagrożenia chronionego obszaru. W zależności od rodzaju alarmu oraz ustawień – mogą być to zarówno sytuacje związane ze wtargnięciem na chroniony obszar intruzów, jak i sytuacje związane z pożarem, zalaniem czy wyciekiem gazu. Niezależnie od przyczyny i czasu powstania zagrożenia – system automatycznie zawiadamia odpowiednie służby. Wszystkie osoby zainteresowanie zakupem lub instalacją takich urządzeń – zapraszamy już teraz do kontaktu. Montujemy tego typu systemy na terenie Kielc z zachowaniem najwyższych standardów i profesjonalnie konfigurujemy je pod konkretne potrzeby. Dodatkowo zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne i oferujemy konkurencyjne ceny.

Budowa instalacji alarmowej

Głównymi elementami, jakie zawiera instalacja alarmowa, są czujniki podczerwieni (PIR) odpowiadające za wykrywanie zagrożeń. Stopień ich skuteczności jest ściśle zależny od właściwego doboru i rozmieszczenia – dlatego istotne jest pozostawienie czynności montażu systemu alarmowego profesjonalistom. Doświadczenie, znajomość parametrów technicznych, a także wprawione oko pozwolą na doskonałe umieszczenie instalacji. Przeprowadzając montaż alarmu warto mieć wzgląd na to, że największe bezpieczeństwo zapewni nam odpowiednie ułożenie czujników, co przełoży się także na finansowy aspekt wybranego rozwiązania.

Ponieważ jesteśmy specjalistami w tej branży, zawsze możemy zaproponować najlepsze możliwe rozwiązania na rynku, także w zakresie instalacji elektrycznych. Na terenie Kielc i całego województwa świętokrzyskiego realizujemy usługi montażu na zlecenie osób prywatnych i przedsiębiorców. Sprzedajemy systemy alarmowe gwarantujące pełne bezpieczeństwo, które cechują się niezawodnością i funkcjonalnością, a przy tym prostotą obsługi.

Czy sterowanie instalacją alarmową jest skomplikowane?

Sygnały ze wszystkich czujek odbiera tzw. centrala alarmowa – serce systemu, które ma zainstalowane klawiatury z wyświetlaczem pozwalające na włączanie i wyłączanie alarmu oraz regulowanie jego funkcji. Na wyświetlaczu pojawiają się m.in. komunikaty odnoszące się do stanu wszystkich czujek oraz ich ewentualnych awarii. Oznacza to więc, że sterowanie instalacją alarmową nie jest skomplikowane, a w dodatku można je prowadzić za pomocą telefonu lub komputera. W przypadku wyboru którejś z tych opcji, informacje na temat np. włamania możemy dostać na komputer lub jako powiadomienie GSM. Systemy montowane przez naszych specjalistów w Kielcach mają bardzo rozbudowaną funkcjonalność, a przy tym są proste w obsłudze.

Jakie są rodzaje alarmów?

Czujniki alarmu odpowiadają za informowanie o włamaniu lub próbach włamania do domu, piwnicy czy mieszkania. Istnieje kilka rodzajów alarmów różniących się od siebie pod aspektem technologicznym, a co za tym idzie – także finansowym. Podstawowa instalacja alarmowa powinna zasygnalizować otwarcie drzwi do domu oraz wtargnięcie np. przez okno i poruszanie się po domu nieproszonego gościa. Dodatkowe elementy będą posiadały bardziej rozbudowana opcje systemu. Na rynku dostępne są także zaawansowane instalacje alarmowe – droższe, jednakże bardziej skuteczne. 

Zaawansowane systemy alarmowe

W razie wystąpienia takiej potrzeby, możemy zaopatrzyć się w system alarmowy wyposażony w czujki wykrywające otwarcie wszystkich drzwi i okien – także garażowych napędzanych automatyką do bram. Zadanie to realizują tzw. kontaktrony, czyli czujki magnetyczne. Możemy także pokusić się o jeszcze bardziej zaawansowaną technologię zabezpieczeń, jaką są czujki dualne (PIR + mikrofala), które po włączeniu wykrywają każdy ruch w pomieszczeniu, nie wywołując przy tym fałszywych alarmów. Taki system z pewnością nie ułatwi sprawy intruzowi – instalacja alarmowa wyposażona jest bowiem w czujki uaktywniające się już w przypadku próby forsowania drzwi lub okien.

Najskuteczniejszy system alarmowy na rynku

Aktualnie mianem najskuteczniejszego systemu alarmowego na rynku określa się połączenie kontaktronów i czujek ruchu reagujących na otwarcie drzwi i okien oraz zmiany w wybranych pomieszczeniach. Służą do tego tzw. czujki zintegrowane o wysokim stopniu zaawansowania. To rodzaj zabezpieczenia sprzedawany i montowany przez naszych specjalistów w ramach usług elektrycznych. Dzięki tak nowoczesnym rozwiązaniom możesz czuć się maksymalnie bezpiecznie i bez żadnych obaw zostawiać budynek bez opieki nawet na długi czas.

W trosce o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, oprócz systemów alarmowych wspomnianych powyżej, możemy zatroszczyć się także o ochronę obszaru wokół chronionego budynku. Do tego celu przeznaczone są tzw. tory podczerwieni – są nimi nadajniki wypuszczające wiązki podczerwieni do odbiorników i uruchamiające alarm oraz powiadamiające nas o obecności intruza.

Close Menu