Automatyka budynkowa

Dobrze zaprojektowana automatyka budynkowa pozwala na stworzenie niezwykle praktycznej i funkcjonalnej przestrzeni mieszkalnej, którą można sterować z dowolnego miejsca na ziemi. Chcesz ogrzać dom przed powrotem z zimowych wakacji? Potrzebujesz otworzyć bramę dla sąsiada? A może wychodząc z domu zapomniałeś wyłączyć światła? Niezależnie od tego, jak rozbudowane instalacje zamontujesz w swojej przestrzeni – Inteligentny Dom pozwoli Ci na bezpieczne i szybkie sterowanie większością automatycznych systemów znajdujących się w na Twoim terenie.

Sterowanie domową automatyką

Automatyka domowa to zbiór rozwiązań ułatwiających sterowanie ogrzewaniem, roletami czy oświetleniem – bez względu na to, czy aktualnie jesteś w domu, czy znajdujesz się setki kilometrów dalej. Zasada działania Inteligentnego Domu opiera się na zastosowaniu sieci czujników i detektorów rozmieszczonych wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz na zintegrowanym systemie do zarządzania wszystkimi instalacjami. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota podczerwieni, komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego (np. smartfona lub tabletu), które posiada odpowiednią aplikację i dostęp do sieci.

Dzięki sterowaniu przez telefon lub tablet właściciel ma szansę np. wyłączyć kuchenkę elektryczną, o której zapomniał, czy dowiedzieć się co aktualnie dzieje się w jego ogrodzie – korzystając z kamer systemu alarmowego – bez względu na swoje położenie. Inteligentny system można zainstalować na każdym etapie budowania domu, również po kilku latach od przeprowadzki. Podczas nowej inwestycji lub generalnego remontu, warto jednak rozważyć montaż stałego oprzyrządowania sterującego i dopiero wtedy uzupełnić go o elementy bezprzewodowe.

System automatyki domowej

System automatyki domowej realizuje zaprogramowane działania oraz na bieżąco informuje o stanie domu. Dzięki aplikacji zainstalowanej na przenośnym urządzeniu nie tylko będziesz mógł sterować poszczególnymi urządzeniami, ale także zobaczysz przekazywane dzięki nim parametry, takie jak m.in. temperatura i poziom wilgotności zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki domowej automatyce sprawdzisz także poziom zużycia energii elektrycznej przez poszczególne urządzenia w domu – to dodatkowa zaleta systemu automatyki budynkowej, dzięki której nie tylko dowiesz się które urządzenia pobierają najwięcej energii, ale także będziesz mógł zredukować je do optymalnego stanu. W rezultacie obniżysz swoje rachunki i przyczynisz się do poprawy dobra środowiska.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – zapewniamy bowiem wiele nowoczesnych rozwiązań, w tym automatykę do bram czy inteligentne podlewanie ogrodu. Swoje usługi oferujemy przede wszystkim Klientom z Kielc, jednakże zachęcamy do kontaktu osoby z całego województwa świętokrzyskiego i okolicznych miejscowości.

Zintegrowanie sterowanie automatyką domową

Automatyka domowa to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i wygodę. Dzięki odpowiednim programom możemy zintegrować sterowanie automatyką domową i z poziomu jednego urządzenia mobilnego sterować:

  • ogrzewaniem – możesz nagrzać lub schłodzić określone pomieszczenie przed powrotem do domu z pracy czy wakacji;
  • roletami – wyregulujesz stopień odsłonięcia w przypadku nagłych zmian temperatury czy potrzeby nasłonecznienia pomieszczenia, w którym znajdują się rośliny lub zwierzęta;
  • światłem – stworzysz pozory czyjegoś pobytu w domu czy zgasisz zapomniany przy wyjściu wyłącznik;
  • bramami – dowolnie otworzysz lub zamkniesz bramy przed planowanym wyjazdem czy powrotem;
  • zraszaczami – podlejesz kwiaty będąc na wakacjach czy dłuższym wyjeździe.

Przełączniki współpracują z pozostałymi komponentami systemu automatyki. Wchodząc do pomieszczenia, system automatycznie może zapalać światło na moc dopasowaną od pory dnia oraz uruchomić rekuperacje powietrza. Przełącznik na ścianie będzie symbolizował to zmianą koloru ikon oraz krótkim, delikatnym dźwiękiem. Aktywacja przygotowanych na odpowiednie okazje scenariuszy czy wyłączenie wybranych obwodów elektrycznych wedle własnego uznania, to tylko przykłady codziennej integracji domowej automatyki. Co ważne, Inteligentny Dom umożliwia włączenie każdego przełącznika do systemu automatyki. Nasz specjalista pomoże zadbać o to, aby dopasować cały system do indywidualnych potrzeb.

Close Menu