Automatyka domowa

sterowanie roletami, ogrzewaniem, oświetleniem, bramami

Decydując się na budowę domu, już na samym początku warto zainteresować się tematem jakim jest inteligentny dom. To bez wątpienia atrakcyjne rozwiązanie dla osób chcących żyć prościej oraz świadomie. Inteligentny budynek, inaczej określany też jako “smart dom” to zbiór funkcjonalnych rozwiązań, nie tylko ułatwiających życie domownikom, ale także zwiększających bezpieczeństwo, zarówno budynku jak i jego mieszkańców.

Automatyka domowa to przede wszystkim rozwiązania ułatwiające sterowanie ogrzewaniem, sterowanie roletami, sterowanie oświetleniem czy automatyczne sterowanie bramami – bez względu na to czy aktualnie jesteśmy w domu czy setki kilometrów dalej, bowiem dzięki zsynchronizowanemu systemowi, możemy robić to z dowolnego miejsca na ziemi, za pomocą telefonu, laptopa czy tabletu.

System inteligentnego domu realizuje zaprogramowane działania oraz na bieżąco informuje o stanie domu. Inteligentny budynek powiadamia domowników o różnych parametrach jak np. temperatura lub poziom wilgotności, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Informuje także o poziomie zużycia energii elektrycznej przez poszczególne urządzenia w domu, co daje jego mieszkańcom wiedzę na temat tego, które urządzenia pobierają najwięcej energii oraz możliwość zredukowania tego zjawiska do stanu optymalnego.

Automatyka domowa to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i wygodę. Dzięki odpowiednim programom możemy sterować ogrzewaniem (np. nagrzać lub schłodzić określone pomieszczenie, jeszcze przed powrotem do domu), bramami (otwierając je lub zamykając bez wychodzenia z domu), roletami (np. regulując stopień ich odsunięcia, gdy jesteśmy na wakacjach, a w mieszkaniu mamy rośliny wymagające dużej ilości światła słonecznego) czy sterowanie oświetleniem (np. stwarzając pozory czyjejś obecności w domu, podczas gdy znajdujemy się daleko od niego).

Close Menu