• Home
  • ZABEZPIECZENIA ELEKTRONICZNE

ZABEZPIECZENIA ELEKTRONICZNE

Instalacje alarmowe, alarmy - do czego służy, z jakich elementów się składa, do czego służą poszczególne elementy, w jaki sposób można załączać/wyłączać i sterować alarmem

Montaż alarmu w domu, mieszkaniu, garażu etc. to doskonałe posunięcie, jeśli chcemy czuć się bezpiecznie. Warto wiedzieć jak zmaksymalizować wydajność alarmu i tym samym zapewnić sobie spokój i komfort mieszkania.
Głównym elementem, jaki zawiera instalacja alarmowa, są czujniki podczerwieni (PIR), które odpowiadają za wykrywanie zagrożeń a ich skuteczność zależy od właściwego ich doboru i rozmieszczenia.

Telewizja dozorowa, przemysłowa, monitoring CCTV - co to jest i jakie ma zastosowanie, z jakich elementów się składa, do czego służą poszczególne elementy, sposoby podglądu z kamer

Monitoring CCTV, inaczej znany jako telewizja dozorowa lub telewizja przemysłowa to systemy monitoringu wizyjnego, odpowiedzialne za nadzór nad chronionym obiektem. Głównym elementem tego nadzoru są kamery przekazujące obraz do monitorów i rejestratorów nadzorujących system CCTV, w celu zapewnienia największego bezpieczeństwa tego obszaru.

Systemy kontroli dostępu, KD - co to jest, do czego służy, gdzie mają zastosowanie

Systemy kontroli dostępu to konsekwencja potrzeby prywatności oraz pełnego bezpieczeństwa w firmach, instytucjach publicznych, bankach etc. Kontrola dostępu to także rozwiązanie idealne dla np. mieszkańców luksusowych osiedli coraz częściej stosowane w prywatnych domach.
Montaż systemu kontroli dostępu wykonują wykwalifikowani pracownicy, a opiera się on przede wszystkim na tzw. kontroli przejścia, gdzie, aby dostać się do jakiegoś budynku lub pomieszczenia, niezbędną jest Nam znajomość kodu dostępu lub posiadanie odpowiedniego tagu zbliżeniowego

Systemy sygnalizacji pożarowej, SSP - co to jest, do czego służy, gdzie mają zastosowanie

Systemy Sygnalizacji Pożarowej (SSP, SAP) to zbiory elementów odpowiedzialnych za wykrywanie zagrożeń pożarowych oraz powiadamianie o wystąpieniu oraz rozprzestrzenianiu się ognia w chronionym obiekcie. Warto wspomnieć, że każdy System Sygnalizacji Pożaru powinien być połączony z innymi instalacjami odpowiadającymi za bezpieczeństwo (wentylacja, oddymianie, system kontroli dostępu).

Systemy oddymiania - co to jest, do czego służy, gdzie mają zastosowanie

Systemy oddymiające są jednym z najważniejszych elementów, niezbędnych do uzyskania pozytywnej decyzji w sytuacji odbioru technicznego. Ich montaż oraz jakość jest dokładnie sprawdzana przez certyfikowane firmy.
Oddymianie jest niezawodnym sposobem na pozbycie się trujących spalin oraz szkodliwego dymu w sytuacji wystąpienia pożaru w chronionym obiekcie.

Systemy ostrzegania dźwiękowego DSO

Systemy ostrzegania dźwiękowego DSO to urządzenia wspomagające ochronę przeciwpożarową, stosowane z reguły w dużych nowoczesnych budynkach.
DSO służy rozpowszechnianiu komunikatów słownych lub dźwiękowych, w celu poinformowania osób przebywających na określonym terenie o wystąpieniu zagrożenia, dzięki czemu ewentualna ewakuacja przebiega sprawniej i w sposób zaplanowany, zorganizowany.

Close Menu