Instalacje elektryczne

Zajmujemy się montaże, regeneracją i konfiguracją instalacji elektrycznych, które wymagają doświadczenia i znajomości zasad elektryki. Zachęcamy do korzystania z usług sprawdzonych fachowców, których wiedza pozwoli na założenie bezpiecznych i trwałych układów. Przed wezwaniem elektryka ważne jest dokładne zaplanowanie układu przewodów i gniazd elektrycznych z uwzględnieniem zmian, jakie mogą nastąpić w przyszłości (wzrost liczby urządzeń domowych – RTV, audio i kuchenne). Nie zaleca się montażu gniazd elektrycznych w miejscach trudno dostępnych lub szczególnie narażonych na uszkodzenie. O tej i wielu innych zasadach poinformują Cię nasi specjaliści, którzy w trakcie pracy podpowiedzą możliwości poprawiające funkcjonowanie układów elektrycznych.

Zadbaj o bezpieczeństwo dzięki nowoczesnym instalacjom elektrycznym

Dom to przestrzeń, która musi być bezpieczna – zadbaj więc o to, decydując się na nowoczesne instalacje elektryczne, które od początku do końca powinny być przeprowadzone przez doświadczonego fachowca. Przygotuj miejsce pracy i projekt rozłożenia gniazdek, a my zajmiemy się resztą. Każdą instalację elektryczną można rozprowadzać na cztery sposoby:

  • prowadząc przewody elektrycznych w rurkach instalacyjnych pod tynkiem;
  • bezpośrednio w warstwie tynku;
  • w listwach instalacyjnych;
  • na powierzchni ściany.

Każdorazowo z zachowaniem estetyki rozmieszczenia oraz rozkładu elektryki w danej przestrzeni. O konkretnym sposobie zdecyduje wykwalifikowany elektryk, który dostosuje instalacje pod indywidualne preferencje.

O czym należy pamiętać w trakcie montażu instalacji elektrycznej?

Rozpoczynając montaż instalacji elektrycznej, warto poprosić elektryka o wykonanie zaślepionych puszek na gniazda oraz doprowadzenie do nich przewodów elektrycznych. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsca na kontakty, które mogą okazać się w późniejszym czasie zbawienne w przypadku zarówno małego, jak i generalnego remontu. Tak samo rozważnie, jak gniazda, należy rozmieszczać również łączniki. Standardowo nasz elektryk umieszcza je na wysokości 140 cm, tak abyś trafiał na nie odruchowo – istnieje jednak ewentualność dostosowania wysokości do indywidualnych potrzeb wynikających z niestandardowych przestrzeni czy wymagań mieszkańców.

Zajmujemy się montażem instalacji elektrycznych w łazience, w której należy stosować łączniki odporne na wilgoć i zachlapanie oraz specjalne klapki na gniazda po to, aby uniknąć niebezpiecznego kontaktu prądu z wodą – a także nieszablonowymi instalacjami odgromowymi chroniącymi obiekt przed wyładowaniami atmosferycznymi.

Gdzie rozmieścić gniazdka i łączniki w mieszkaniu?

Wszystkie instalacje elektryczne złożone są z elementów obejmujących gniazda i łączniki, obwody elektryczne, czyli okablowanie oraz rozdzielnicę z zabezpieczeniami – rozłączniki, wyłączniki, ograniczniki, a także uziemienie. Gniazda i łączniki są bardzo ważnymi elementami instalacji elektrycznej, istotne jest więc dobre rozplanowanie ich rozmieszczenia, aby w trakcie urządzania można było łatwo podpiąć pod nie wszelkie sprzęty domowego użytku. Jeśli nie jesteś pewien dokładnego urządzenia danych pomieszczeń – poinformuj nas o tym. Nasi eksperci z przyjemnością podpowiedzą Ci uniwersalne rozwiązania, które sprawdzą się w każdej przestrzeni.

Kiedy wezwać firmę elektryczną?

Znając zakres naszych usług, klienci wiedzą już, kiedy zgłosić się do naszej firmy elektrycznej, która zlokalizowana jest niedaleko Kielc. Elektrycy służą pomocą m.in. w sytuacji:

  • wymiany starej instalacji elektrycznej na nową — warto rozważnych modernizację lub całkowitą wymianę instalacji, która ma ponad 20 lat;
  • niesprawnej instalacji elektrycznej — pomagamy, gdy wystąpiła mała usterka lub poważna awaria;
  • rozbudowy obiektu — zajmiemy się poprowadzeniem nowych przewodów oraz montażem nowych punktów oświetlenia.

Wielu klientów zastanawia się, jakie sygnały powinny skłaniać do skorzystania z pomocy elektryka. Alarmujące powinno być przede wszystkim migotanie świateł lub ich przygasanie, zwłaszcza podczas włączenia jakiegoś urządzenia. Taka sytuacja wiąże się najprawdopodobniej z przeciążeniem sieci i świadczy o tym, że instalacja powinna być sprawdzona i oceniona przez fachowca.

Profesjonalna firma elektryczna niedaleko Kielc

Zachęcamy do skorzystania z usług naszej profesjonalnej firmy elektrycznej klientów z Kielc oraz całego województwa świętokrzyskiego. Oferujemy pomoc nie tylko w przypadku wystąpienia usterki — nasza oferta jest znacznie szersza. Zajmujemy się instalacją domofonów, nagłośnienia oraz sieci komputerowych. Montujemy panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Naszą specjalnością są również rozwiązania związane z automatyką domową.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej firmy elektrycznej, skontaktuj się telefonicznie lub e-mailowo. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Close Menu