INSTALACJE ELEKTRYCZNE, ELEKTRYK - Kielce

z jakich elementów się składa, w jaki sposób rozprowadzana jest instalacja, co znajduje się w tablicy rozdzielczej, jakość wykonania a aspekty bezpieczeństwa, jakie kable do wewnątrz a jakie na zewnątrz i do ziemi itp.

Montaż instalacji elektrycznej wymaga doświadczenia i znajomości zasad elektryki, dlatego zaleca się wynajęcie fachowca, jakim jest wykwalifikowany elektryk.
Instalacje elektryczne w domu lub mieszkaniu zapewniają każdemu jego użytkownikowi komfort przebywania i o tym należy pamiętać zlecając montaż instalacji elektrycznej.

Przed wezwaniem elektryka, ważnym jest, aby zaplanować sobie układ przewodów i gniazd elektrycznych z uwzględnieniem zmian jakie mogą nastąpić w przyszłości (wzrost liczby urządzeń domowych audio, RTV, urządzeń kuchennych etc.). Nie zaleca się montażu gniazd elektrycznych w miejscach trudno dostępnych lub szczególnie narażonych na uszkodzenie.

PAMIĘTAJMY, ŻE MIESZKANIE I DOM MAJĄ BYĆ BEZPIECZNE I FUNKCJONALNE!
Instalacje elektryczne można rozprowadzać na cztery sposoby (w zależności od tego, jakie mamy plany względem np. mieszkania i rozkładu elektryki w nim, warto też wziąć pod uwagę estetykę wykonania) – najlepszy wybierze dla Nas wykwalifikowany elektryk. Wystarczy zgłosić się do naszej firmy – świadczymy profesjonalne usługi montażowe na terenie Kielc i całego województwa.

Głównie stosowane rozwiązania to:
◦ prowadzenie przewodów elektrycznych w rurkach instalacyjnych pod tynkiem,
◦ bezpośrednio w warstwie tynku,
◦ w listwach instalacyjnych,
◦ na powierzchni ściany,

Wszystkie instalacje elektryczne złożone są z elementów obejmujących gniazda i łączniki, obwody elektryczne (okablowanie), rozdzielnicę z zabezpieczeniami ( rozłączniki, wyłączniki, ograniczniki, uziemienie).
Gniazda i łączniki są bardzo ważnymi elementami instalacji elektrycznej. Istotnym jest aby dobrze rozplanować ich rozmieszczenie, bo z pewnością nikomu nie będzie w smak późniejsze dostosowywanie sprzętów użytku domowego do rozmieszczenia instalacji elektrycznej – to rozkład gniazd i łączników powinniśmy dostosować do miejsc w których ustawimy sprzęty, tak aby mieć do nich wygodny dostęp. W tym momencie bardzo ważna jest dobra komunikacja na linii użytkownik – elektryk.

Przeprowadzając montaż instalacji elektrycznej warto poprosić elektryka o wykonanie zaślepionych puszek na gniazda oraz doprowadzić do nich przewody elektryczne po to, aby w razie potrzeby móc je wykorzystać w przyszłości, nie narażając się na przymusowy remont instalacji. Nasz specjalista, zajmujący się realizacją takich zadań na terenie Kielc, na pewno o to zadba.

Tak samo rozważnie jak gniazda należy rozmieszczać łączniki. Standardowo elektryk robi to na wysokości 140cm, tak abyśmy trafiali na nie odruchowo. Ważnym jest także wiedza, odnośnie montażu instalacji elektrycznej w łazience. W tym pomieszczeniu trzeba stosować łączniki odporne na wilgoć i zachlapanie oraz specjalne klapki na gniazda po to, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Centralnym punktem instalacji elektrycznej jest rozdzielnia elektryczna, w której stykają się wszystkie obwody.
Rozdzielnię elektryczną należy montować w miejscu widocznym i łatwo dostępnym a wszystkie umieszczone w niej urządzenia powinny być czytelnie opisane, by w razie zagrożenia ułatwić odcięcie dostępu prądu do określonych miejsc.
Rozdzielnia elektryczna gromadzi w sobie urządzenia służące do rozdziału, a także łączenia obwodów, urządzenia sterownicze oraz zabezpieczenia. Znajdziemy w niej wyłączniki nadprądowe (instalacyjne), dobierane na zasadzie obciążenia obwodu i rodzaju odbiorników jakie dany obwód zasila oraz wyłączniki różnicowo-prądowe, których zadaniem jest reagowanie na wszelkiego rodzaju odstępstwa od stanu optymalnego instalacji elektrycznej.
Rozdzielnia elektryczna to miejsce, gdzie znajdziemy także rozłączniki izolacyjne, służące do odłączania od napięcia części lub całego układu, ochronniki przeciwprzepięciowe (ograniczniki), obniżające wartości napięć i prądów, co chroni instalacje elektryczne i podłączony do nich sprzęt przed zniszczeniem.

W tablicy rozdzielczej zamontowane są także:
◦ lampki sygnalizacyjne – dzięki nim wiadomo, w jakich punktach przyłączeniowych występuje napięcie,
◦ programatory sterujące – regulujące np. Zapalanie się oświetlenia przed domem o określonej porze,
◦ przekaźniki priorytetowe – zapobiegające przekroczeniu przydziału mocy w określonych obwodach,

Zabierając się za montaż instalacji elektrycznej pamiętajmy, że dobry elektryk to podstawa, jeśli chodzi o jakość wykonania instalacji elektrycznej oraz bezpieczeństwo jej użytkowania. Najlepiej więc zgłosić się do nas i skorzystać z usług, które realizujemy na terenie Kielc. Najlepiej w tym celu zatrudnić fachowca, bo chociaż sami, nie posiadając uprawnień, moglibyśmy wykonać montaż instalacji elektrycznej, to jednak zlecając to zadanie osobie wykwalifikowanej mamy pewność, że jesteśmy bezpieczni, nie narażeni na “fuszerkę”, ryzyko pożaru, porażenia prądem, częstych spięć i braków prądu.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat instalacji elektrycznych, zgłoś się do nas. Nasz elektryk z Kielc udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i zaproponuje profesjonalne usługi.

Close Menu