Domofony

Wideodomofony, do czego służy domofon, czym się różni od wideodomofonu, rodzaje: analogowe i cyfrowe

Instalacja domofonowa to rozwiązanie bardzo często stosowane – nie tylko w większych skupiskach ludzi jakimi są np. bloki ale także w domach prywatnych oraz firmach.

Domofon to urządzenie pozwalające na głosową identyfikację osób, zamierzających dostać się do Naszego domu lub mieszkania – można więc bez wahania rzec, że montaż domofonu to jeden z ważniejszych elementów, składających się na bezpieczeństwo Nasze oraz Naszego domu. Montaż domofonu to także duże ułatwienie dla domowników i ich gości.

Zwykły domofon – jak już wcześniej powiedziano, służy do głosowej identyfikacji osób, jednak mając na uwadze wyższy poziom bezpieczeństwa, do wyboru mamy także opcję jaką jest wideodomofon. Decydując się na zakup i montaż wideodomofonu, oprócz identyfikacji głosowej, mamy zapewnioną także identyfikację wizualną – obraz z kamery zainstalowanej na zewnątrz, przekazywany jest do odbiornika w domu/mieszkaniu, na którym widzimy osobę próbującą się do Nas dostać.

Aby jeszcze bardziej ułatwić Nam podgląd osób chcących wejść do Naszego domu, producenci znaleźli dla Nas niezwykle funkcjonalne rozwiązanie – wideodomofon IP. Dzięki temu urządzeniu mamy możliwość nie tylko podglądu ale i otwierania furtki oraz sterowania bramą z laptopa, tabletu lub telefonu – wszystko to dzięki oprogramowaniu stworzonemu specjalnie dla systemów iOS i Android. To rozwiązanie zapewnia Nam możliwość rozmowy z gościem, z praktycznie każdego miejsca na Ziemi, a także otworzenie mu furtki, bramy czy nawet drzwi wejściowych do domu.

Close Menu