Kontrola dostępu

System kontroli dostępu jest konsekwencją potrzeby prywatności oraz pełnego bezpieczeństwa zarówno w domach i mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Możliwe jest zamontowanie go zarówno przy głównym wejściu, jak i przy poszczególnych pomieszczeniach, które powinny mieć z tych czy innych względów ograniczony dostęp. Mogą to być m.in. pokoje z sejfem, ukryte przejścia, skrytki z drogocennymi przedmiotami czy działy wymagające poufności. Kontrola dostępu to doskonałe rozwiązanie idealne także dla firm, lokali usługowych czy magazynów, które wymagają dodatkowej ochrony i nadzoru. Nasi Klienci z województwa świętokrzyskiego coraz częściej decydują się także na zamontowanie kamer przemysłowych, zapewniających maksymalną ochronę budynku firmowego, kompleksu mieszkalnego czy urzędu.

Jak przebiega montaż systemu kontroli dostępu?

Każdorazowo montaż systemu kontroli dostępu wykonują wykwalifikowani fachowcy, których praca jest gwarantem 100% bezpieczeństwa. Czynności instalacyjne są skupione przede wszystkim na tzw. kontroli przejścia – aby ją pokonać, niezbędny będzie specjalny kod lub tag zbliżeniowy w postaci karty, breloka, pastylki lub naklejki. Specjaliści montują czujnik drzwi, inteligentny czytnik oraz rygiel elektromagnetyczny, dzięki którym możliwe jest szybkie dojście do chronionych stref. To niewątpliwie bardzo wygodne, proste i bezproblemowe rozwiązania, umożliwiające upoważnionym osobom sprawne przejście przez kontrolowany obszar. W połączeniu z proponowanymi przez naszą firmę systemami alarmowymi, tworzą doskonałe zabezpieczenie każdego terenu. O rodzaju osobistego identyfikatora do kontroli dostępu decyduje właściciel budynku lub osoba odpowiedzialna za wdrożenie systemu bezpieczeństwa.

Kontrola dostępu za pomocą biometrii

Coraz popularniejszym staje się także sposób kontroli dostępu za pomocą tzw. biometrii, czyli identyfikacji za pomocą odczytu linii papilarnych, gałek ocznych lub rozpoznawania twarzy. To niezwykle zaawansowane rozwiązanie wykluczające kradzież identyfikatora, jego podmienienie czy dostanie się w niewłaściwie ręce. Do tej pory biometryczna kontrola dostępu uznawana jest za najskuteczniejszą. Także w przypadku monitorowania ruchu na określonym, ściśle chronionym obszarze w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zagrożeń, takich jak wtargnięcie na chroniony teren osób postronnych lub niepożądanych.

Jak kontrolować czas pracy zatrudnionych?

Dla osób decydujących się na nowoczesny system kontroli dostępu mamy dobrą wiadomość! Rozwiązanie to jest doskonałym sposobem na kontrolę czasu pracy zatrudnionych, którzy dzięki „odbijaniu” identyfikatora przy każdym przekroczeniu obszaru przy budynku, na danym piętrze lub w konkretnym dziale – informują o dokładnym czasie wejścia i wyjścia. Dzięki temu możliwa jest dokładna rejestracja czasu pracy, monitorowanie nieplanowanych wyjść czy zdobycie informacji na temat nadgodzin. To niezwykle funkcjonalne narzędzie dla każdego pracodawcy, stawiającego na efektywność oraz wydajność.

Close Menu