• Home
  • ENERGIA ODNAWIALNA / ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

ENERGIA ODNAWIALNA / ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Fotowoltaika, turbiny wiatrowe – ogólne informacje

Odnawialne źródła energii to m.in. promieniowanie słoneczne, geotermia czy wiatr – jednym słowem są to wszystkie źródła energii, które odnawiają się w stosunkowo szybkim tempie a ich zużycie nie wiąże się z długotrwałym niedoborem.
To, co cechuje odnawialne źródła energii, to przede wszystkim zróżnicowanie pod względem zasobów i pochodzenia oraz konieczność korzystania z odpowiednich systemów, przystosowanych do przetwarzania tej energii na zdatną do wykorzystania.

PPOMPY CIEPŁA

Pompy ciepła to świetne rozwiązanie dla osób, które po prostu chcą zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem budynku – nie rezygnując przy tym z jakości tego ogrzewania. Pompy ciepła to urządzenia w pełni zautomatyzowane, przez co nie trzeba martwić się ich ciągłą obsługą i zależnością.

Mniej więcej 65% kosztów jakie ponosimy w związku z eksploatacją budynku, związanych jest z jego ogrzewaniem a decydując się na ekonomiczne w użytkowaniu źródło ciepła – takie jak właśnie pompy ciepła, możemy zapewnić sobie niewielkie koszty jego ogrzewania przez nawet 45-50 lat.

REKUPERACJA

Rekuperacja to prosto mówiąc – system, za pomocą którego wymieniane jest powietrze zużyte i zanieczyszczone na nowe, świeże i czyste. Proces rekuperacji przebiega z jednoczesnym odzyskiwaniem części zgromadzonego już ciepła.

Rekuperacja – jak to działa?

Close Menu