Rekuperacja – Kielce

Rekuperacja to ogólna nazwa systemu, który odpowiada za wymianę zanieczyszczonego, zużytego powietrza na nowe – pozbawione zanieczyszczeń oraz alergenów. Wbudowany filtr rekuperacji przepuszcza do Twojego domu tylko krystalicznie czyste powietrze, wolne od smogu, dymu z kominów czy spalin. To nie wszystko – prawidłowo zamontowany system rekuperacji jednocześnie odzyskuje ciepło! Postaw na nowoczesne rozwiązania i ciesz się świeżym i zdrowym powietrzem o każdej porze roku – dla siebie, rodziny i bliskich.

Na czym polega rekuperacja?

Rekuperator wyciąga powietrze w dwóch kierunkach jednocześnie – pierwszy strumień to powietrze zimne i czyste zaciągane z zewnątrz budynku, a drugi to powietrze ciepłe, ale zużyte, które jest wyciągane z wewnątrz pomieszczeń przez kratki umieszczone na suficie i ścianach, czyli tzw. anemostaty. Oba strumienie powietrza spotykają się ze sobą w wymienniku ciepła, gdzie ogrzane powietrze przechodzi przez wymiennik i zostawia w nim swoje ciepło, zaś zimne, nawiewane z zewnątrz, przejmuje to ciepło z powrotem. Do rekuperatora połączone są specjalne kanały wentylacyjne, dzięki którym świeże powietrze jest rozprowadzane po całym domu.

Cały proces rekuperacji opiera się także na usuwaniu wilgoci i niedopuszczaniu do wychładzania domu, jak to bywa w przypadku tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Dzięki temu pozwala nie tylko obniżyć rachunki, ale także chronić ekologię. W tej samej wierze działają nowoczesne fotowoltaiki, które są zaprojektowane w taki sposób, aby pozyskiwać tzw. czystą energię. Rekuperator umożliwia kontrolę powietrza, dzięki czemu zapewnia odzyskiwanie ciepła z nagrzanego, ale zbyt brudnego do użytkowania powietrza. To rodzaj mechanicznej wentylacji, którą nasi Klienci wybierają coraz częściej, zapewniając w swojej przestrzeni mieszkalnej dostęp do czystości, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów eksploatacji.

Jakie zalety ma rekuperacja?

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła nie tylko umożliwia ogrzewanie czystego powietrza nawiewanego do domu, ale także oczyszcza to powietrze z zanieczyszczeń i alergenów – będąc zdecydowanie lepszym wyborem niż popularne otwieranie okien. Rekuperacja gwarantuje także oszczędność na ogrzewaniu domu, zwiększa komfort mieszkania i dba o zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców, także tych borykających się z alergią czy astmą.

Dodatkowo decydując się na rekuperację, możesz liczyć na:

  • ekspresowe usuwanie niechcianych zapachów;
  • świeże powietrze przez całą dobę;
  • ochronę przez wszelkimi zanieczyszczeniami z zewnątrz;
  • dowolność w ilości powietrza nawiewanego i wyprowadzanego;
  • oszczędność energii;
  • szybkie pozbywanie się wilgoci;
  • widoczne zmniejszenie kurzu.

Kiedy warto podjąć decyzję o rekuperacji?

Decyzja o wyborze rekuperacji powinna zostać podjęta na etapie budowy domu – istnieje jednak możliwość zamontowania jej w już stojącym obiekcie. System rekuperacyjny to dość skomplikowana instalacja, która wymaga dużego nakładu czasu i pracy, stąd warto zaplanować ją jeszcze przed wprowadzeniem się do domu. Dzięki temu zyskasz nie tylko czas, ale i pieniądze – koszty założenia rekuperacji mogą bowiem być znacznie wyższe w przypadku umieszczenia jej w gotowym budynku. W momencie budowania posiadłości wystarczy mieć wykonany projekt rekuperacji – to na jego podstawie zamontujemy u Ciebie rekuperację, poprowadzimy odpowiednie kanały oraz zabezpieczymy miejsce, w którym zostanie zainstalowany rekuperator. Dla naszej firmy nie istnieje jednak wyrażenia „nie da się”, więc zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych montażem rekuperacji w Kielcach!

Close Menu