Kiedy warto zainwestować w monitoring wizyjny?

Zabezpieczenie mienia o większej wartości będzie konieczne zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i placówek handlowych, punktów usługowych czy siedzib firm produkcyjnych. Bez właściwej ochrony nie jest też możliwe funkcjonowanie większych przedsiębiorstw czy rozmaitych instytucji. Korzystanie wyłącznie z pracowników ochrony fizycznej obecnych na miejscu przez cały czas nie zawsze okaże się wystarczająco  efektywne, a przy tym oznacza dość duże koszty. Lepszym i bardziej uniwersalnym rozwiązaniem okaże się zwykle monitoring wizyjny. Przekonajmy się, jak działają systemy tego rodzaju i sprawdźmy, jakie mają zalety.

Czym jest monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny wiąże się z budową systemu, w którym w chronionym obiekcie i jego bezpośrednim sąsiedztwie umieszcza się kamery przemysłowe CCTV. Rejestrują one obraz, zapisując go na wybranym nośniku, a także w wysokiej jakości przesyłają do centrum monitoringu, gdzie operatorzy na bieżąco kontrolują sytuację i w razie potrzeby podejmują decyzję o wysłaniu na miejsce patrolu interwencyjnego oraz, jeżeli doszło do popełnienia przestępstwa, zawiadamiają organy ścigania. Systemy tego rodzaju są stosunkowo tanie, a także pozwalają na sprawdzanie w krótkim czasie dużego terenu.

Jakie są zalety monitoringu wizyjnego?

Monitoring wizyjny to niższe koszty zabezpieczenia obiektu, a także możliwość aktywnego przeciwdziałania próbom dewastacji mienia, chuligańskim wybrykom, a nawet przygotowaniom do popełnienia przestępstwa. Systemy tego rodzaju ułatwiają wytypowanie sprawców, a także pozwalają na zgromadzenie dowodów potrzebnych do wykazania, że czyn zabroniony miał miejsce. Istotne jest też ich działanie prewencyjne, ponieważ sama obecność kamer monitoringu sprawia, że prawdopodobieństwo włamania znacząco spada.

Close Menu